تبلیغات
مرکز مشاوره وخدمات روانشناختی مبین - گزارشی درباره‌ی سلامت روان و اختلالات روان‌پزشکی (گفت‌وگو با روزنامه‌ی جام جم)یکشنبه 1392/01/11
مرکز مشاوره وخدمات روانشناختی مبین
بهداشت روان و سلامت روان

شمار زیادی از كسانی كه از بیماری های روانی رنج می برند، از مراجعه به روانپزشك هراس دارند

نویسنده: نیلوفر اسعدی بیگی


تا به حال دیده یا شنیده اید كسی از این كه دیابت دارد، خجالت بكشد و بیماری اش را از بقیه پنهان كند؟ یا كسی كه برای كنترل فشار خونش قرص می خورد، تلاش كند دور از چشم دیگران این كار را انجام دهد؟ مسلما هیچ كس از این كه به چنین بیماری هایی مبتلاباشد، ناراحت نیست و این طرز فكر یا رفتار هم اصلامنطقی به نظر نمی رسد.
    اما همین افراد اگر روزی كسی را ببینند كه داروی بیماری های روانی مصرف می كند یا درباره یكی از مشكلاتش در این زمینه حرف می زند، حتما به شیوه ای متفاوت فكر و عمل می كنند؛ شاید این جمله ها را بر زبان برانند كه بارها شنیده ایم: «این بیماری ها از بیكاری است»، «برای فرار از مسئولیت، خودت را به بیماری نزن»، «این قرص ها را نخور، معتادش می شوی» و... متاسفانه چنین نگرشی میان برخی افراد جامعه وجود دارد و گاهی حتی پزشكانی كه در حوزه هایی غیر از روانپزشكی فعالیت دارند نیز چنین مسائلی را بیان می كنند.
    شاید بتوان گفت نبود درك و شناخت صحیح بیماری ها و اختلالات روانپزشكی، یكی از اساسی ترین مشكلات جامعه ما است كه با ارائه اطلاعات كافی، باید در مسیر حل آن حركت كرد. به نظر می رسد یكی از گام های مهم برای این اقدام، شناختن این گونه بیماری ها از طریق تعریف صحیح آنهاست.
    دكتر سامان توكلی، روانپزشك و روان درمانگر در گفت وگو با جام جم، اختلالات روانپزشكی را چنین تعریف می كند: مشكلات اعصاب و روان یا اختلالات روانپزشكی به مسائلی اطلاق می شود كه بر افكار، احساسات یا رفتار انسان تاثیر می گذارد؛ به این معنا كه در چنین شرایطی افكار، احساسات یا رفتار فرد دچار اختلال شده و در نتیجه عملكردش در زمینه های مختلف شغلی، تحصیلی، خانوادگی و اجتماعی مختل می شود.
    باید آگاه بود كه به طور معمول این مشكلات موجب ناراحتی فرد یا اطرافیانش نیز خواهد شد. البته این نكته را هم باید در نظر داشت كه انسان ها رفتار، احساسات و افكار مختلفی دارند و به همین دلیل هر تفاوتی را كه یك فرد با بقیه افراد در این زمینه دارد نباید اختلال تلقی كرد.
    
    چرا به روانپزشك مراجعه نمی كنیم؟
    خیلی ها از ترس این كه مردم چه می گویند و چگونه به آنها نگاه می كنند، ترجیح می دهند یك عمر با اختلالات روانی زندگی كنند، ولی برچسب بیمار روانی به آنها زده نشود، به همین دلیل معمولاكمتر كسی را می بینیم كه با مشاهده علائم این اختلالات به پزشك متخصص مراجعه كند و از او راهنمایی بخواهد.
    متاسفانه در جامعه ما بسیاری از این بیماران و حتی خانواده ها یشان از این برچسب رنج می برند و یكی از دلایل مراجعه نكردن به روانپزشك یا روان شناس همین باورهاست كه درباره مفهوم بیمار روانی در ذهن مردم ایجاد شده و شكل گرفته است.
    جالب این است كه همه ما برای درمان بیماری های جسمی به پزشكان متخصص مراجعه می كنیم و به فكر درمان آن مشكلات هستیم، اما كمتر باور داریم در برابر اختلالات روانپزشكی هم باید به فكر درمان و حل مشكل باشیم؛ علت این دیدگاه چیست؟
    دكتر توكلی با اشاره به این كه مراجعه نكردن برای درمان اختلالات روانپزشكی علل متفاوتی دارد، به این سوال چنین پاسخ می دهد: آگاه نبودن و اطلاعات نادرست درباره این اختلالات موجب می شود افراد بموقع به پزشك متخصص مراجعه نكنند و درصدد درمان نباشند. باتوجه به این كه در بسیاری از مواقع، اختلالات روانپزشكی بدون علائم جسمی بروز می كند، خیلی ها حتی نمی دانند این حالت، مربوط به یك بیماری است و آن را به مشكلات محیطی و اتفاقاتی كه در اطرافشان رخ داده یا می دهد، مربوط می دانند.
    برخی افراد هم فكر می كنند بهبود چنین حالاتی فقط به خود بیمار بستگی دارد و او را تشویق می كنند برای حل این مشكل دست به كار شود. این تفكر حتی گاهی این گروه از بیماران را در دام فالگیرها، رمال ها و دعانویس ها گرفتار می كند؛ غافل از این كه این نوع اختلالات هم مانند سایر بیماری ها به كاربرد روش های درمانی علمی و كمك گرفتن از افراد متخصص نیاز دارد. گروهی هم با وجود شناخت نسبی از بیماری های روانپزشكی و اطلاعاتی كه در این زمینه دارند، به دلیل داشتن اطلاعات نادرست یا غیردقیق از شیوه های درمانی و داروهای مربوط به این اختلالات، دوره درمان را تا پایان ادامه نمی دهند. این گروه نیز با تصوراتی اشتباه نظیر این كه داروهای روانپزشكی خواب آور یا اعتیادآور است یا فرد به آنها وابسته می شود، ولی بیماری اش درمان نخواهد شد، ممكن است حتی از مراجعه به روانپزشك نیز اجتناب كنند.
    
    نكته: هزینه های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از درمان نكردن اختلالات روانپزشكی بر خود فرد، خانواده و كل جامعه تحمیل می شود
    همه اینها در حالی است كه درمان های موثری برای این اختلالات وجود دارد، اما بسیاری از افراد كه دچار اختلالات روانپزشكی هستند برای درمان به متخصص مراجعه نمی كنند یا درمان را تا پایان ادامه نمی دهند تا انگ بیمار روانی به آنها نخورد. این افكار نادرست میان عموم مردم و حتی افراد فرهیخته و تحصیلكرده جامعه هم مشاهده می شود و یكی از مهم ترین دلایل مراجعه نكردن به روانپزشكان و سایر متخصصان سلامت روان است. دكتر توكلی در این زمینه یادآور می شود: گاهی رسانه ها نیز این وضع را با تمسخر و به طنز كشیدن تشدید می كنند و باعث می شوند حتی زمانی كه فرد متوجه علائم بیماری خود می شود نیز به متخصص مراجعه نكند.
    
    هزینه های خدمات روانپزشكی؛ كم یا زیاد؟
    اگر فرهنگ غلط مواجهه با بیماران دچار اختلالات روانی را كنار بگذاریم، به گروه كثیری برخواهیم خورد كه می گویند از ترس هزینه های سنگین خدمات روانپزشكی و روان شناسی به این متخصصان مراجعه نمی كنند. این در حالی است كه بعضی از این افراد حاضرند هزینه های چند میلیون تومانی برای خدمات زیبایی بپردازند یا حتی بیش از اینها خرج اتومبیل شخصی شان كنند. پس مشكل كجاست؟ واقعا هزینه ها بالاست یا فرهنگ مراجعه به روانپزشكان و روان شناسان در كشور ما جا نیفتاده است؟
    دكتر توكلی با اشاره به این كه هزینه های روانپزشكی در ایران نسبت به سایر كشورهای جهان ارزان تر است، در این مورد چنین توضیح می دهد: حتی اگر تعرفه و هزینه ویزیت روانپزشكی یا جلسات روان درمانی را در ایران با كشورهای همجوار خودمان مقایسه كنیم، می بینیم كه این هزینه ها در كشورهای مجاورمان چند برابر هزینه این خدمات در ایران است. البته طبیعی است هزینه ای كه برای این خدمات دریافت می شود با توجه به سابقه تحصیلی و كاری متخصصان متفاوت باشد كه در همه مشاغل نیز این موضوع صدق می كند. اما نكته ای كه بیماران باید به آن توجه داشته باشند این است كه در صورت مراجعه نكردن به افراد متخصص، به احتمال زیاد مجبور خواهند شد هزینه های بسیار سنگین تری را برای درمان و رفع مشكلاتی كه در اثر این اختلالات ایجاد شده، بپردازند. علاوه بر این، نباید هزینه های ناشی از افت عملكرد فرد را در نتیجه این اختلالات نادیده بگیریم؛ بنابراین مشخص می شود هزینه خدمات روانپزشكی در مقایسه با مشكلاتی كه در اثر درمان نكردن آن ایجاد می شود، بسیار ناچیز است. همچنین هزینه های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از درمان نكردن اختلالات روانپزشكی بر خود فرد، خانواده و بر كل جامعه تحمیل و باعث می شود در بین مشكلات مختلف سلامتی، بار ناشی از بیماری های روانپزشكی یكی از بالاترین رده ها را داشته باشد؛ پس باید هزینه های مختلفی مانند هدر رفتن وقت، انجام ندادن وظایف به صورت دقیق و مناسب، استفاده از مرخصی های استعلاجی متعدد و در یك كلام هدر رفتن سرمایه اصلی ما انسان ها یعنی زندگی و رضایت از آن را نیز در محاسبات خود لحاظ كنیم. از سوی دیگر، بسیاری از هزینه هایی كه برخی افراد برای زیبایی یا مواردی از این دست می پردازند، به دلیل نداشتن اعتماد به نفس یا برخی اختلالات روانپزشكی است كه شاید با مراجعه بموقع به متخصص، این مشكل حل شده و از صرف هزینه های گزاف جلوگیری شود.
    این پزشك متخصص می افزاید: بیماران باید به این نكته توجه كنند كه در كشور ما مراكز دولتی و دانشگاهی با حضور روانپزشكان و روان شناسان زبده در حال ارائه خدمات به مردم هستند كه هزینه آنها پایین تر از مطب ها یا مراكز خصوصی است. بنابراین، واقعا مشكل مالی در پرداخت هزینه های درمان نباید مانع مراجعه و درمان بیماران شود. علاوه بر این، مردم باید بدانند همه بیماران دارای اختلالات روانپزشكی نیاز به جلسات متعدد درمانی با فواصل زمانی كم ندارند و بسیاری از آنان ممكن است مانند هر بیمار دیگری نیاز به درمان دارویی و مراجعه های پیگیر با فواصل زیاد داشته باشند كه در نتیجه هزینه غیرمتداولی در انتظارشان نخواهد بود.
    
    وقتی بیمه حمایت نمی كند
    با توجه به شیوع قابل توجه این اختلالات و باری كه ابتلابه این بیماری ها به خود فرد، خانواده و جامعه تحمیل می كند، لازم است حمایت های موردنیاز برای درمان افراد وجود داشته باشد. برای مثال، یكی از مشكلات خدمات روان درمانی، چه در ایران و چه در كشورهای دیگر، این است كه بیمه ها پوشش مناسبی روی این درمان ها ندارند و لازم است تدبیری در این زمینه اندیشیده شود تا روان درمانی ها هم تحت پوشش مناسب بیمه ای قرار بگیرند. ظاهرا مسئولان مربوط در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی فعالیت هایی را در این زمینه آغاز كرده اند. دكتر احمد حاجبی، رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن بیماران دچار اختلالات روانی از سوی بیمه ها گفته است: هماهنگی هایی با سازمان های بیمه انجام شده و تلاش می كنیم به توافقاتی با این سازمان ها برسیم.
    به گفته او سازمان های بیمه گر خواستار تعریف دقیقی از اختلالات روانی هستند، زیرا این اختلالات تعریفی گسترده دارد و نمی‏توان تنها به یك مورد بسنده كرد.
    در هر صورت چه بیمه ها این گونه خدمات را پوشش بدهند یا نه، باید این موضوع را در نظر داشته باشیم كه عوامل متفاوتی مانع مراجعه بموقع به متخصصان این حوزه می شود و به نظر می رسد یكی از بهترین اقدامات برای برطرف كردن این مساله، آشنایی هرچه بیشتر مردم با واقعیت این بیماری ها باشد. پس تمام افراد جامعه باید بدانند بیماری های روانی مانند سایر بیماری هاست و در این مورد جایی برای هیچ مخفیكاری و خجالتی باقی نمی ماند.
    جام جم
    
     
 روزنامه جام جم، شماره 3529 به تاریخ 19/7/91، صفحه 14 (جامعه) 


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 اسفند 1392 توسط صمد محرمی | نظرات()
choc
شنبه 15 اردیبهشت 1397 04:14 ق.ظ
Awesome website you have here but I was wondering if
you knew of any discussion boards that cover the
same topics talked about in this article? I'd really like to
be a part of online community where I can get comments
from other knowledgeable individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me
know. Many thanks!
How do you get Achilles tendonitis?
جمعه 13 مرداد 1396 07:21 ب.ظ
What's up Dear, are you genuinely visiting this site daily, if
so afterward you will absolutely take pleasant know-how.
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
پنجشنبه 12 شهریور 1394 08:11 ب.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
شبکه اجتماعی فیس پلاک
جمعه 5 دی 1393 06:46 ب.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
نایسر دایسر پلاس
سه شنبه 18 آذر 1393 09:52 ب.ظ
سلام مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود .اگه یادتون باشه دفعه قبل درخواست تبادل لینک داده بودم . خوشحال میشم منو با نام ""نایسر دایسر پلاس"" لینک کنی . بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
آموزش آنلاین رایگان
دوشنبه 17 آذر 1393 07:10 ب.ظ
داشتم سایت های آموزشی رو سرچ می کردم یک سایت آموزش آنلاین پیدا کردم که به نظرم جذاب اومد. توش کلی دوره های رایگان بود.لینکشو براتون گذاشتم. | http://cetkaacademy.ir/ | آموزش آنلاین رایگان
گلنار سافت
پنجشنبه 15 آبان 1393 01:54 ق.ظ
سلام وبلاگت عالیه!
حتما براش خیلی زحمت میکشی!
میخوام بهت یه برنامه معرفی کنم که کار تو رو راحت تر کنه.
این برنامه به طور اتوماتیک که اجرا میشه به وبلاگت وارد میشه و برات پست ارسال میکنه.
این پست ها از وبلاگ های بروز شده و سایت های بزرگ انتخاب میشه
یعنی هرروز وبلاگت آپدیت میشه بدون اینکه کاری انجام بدی.
در هر روز میتونه تا 100 تا پست ارسال کنه که هیچکدام تکراری نیست.
در ضمن میتونی موضوع پست ها رو هم خودت انتخاب کنی. تنوع موضوعاتش خیلی زیاده مثل علمی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، سرگرمی، موزیک و صد ها موضوع متنوع دیگه .
با بروز شده اتوماتیک وبلاگت آمار بازدیدت هم خیلی میره بالا.
همچنین میتونی پست های مورد علاقه ات رو توش ذخیره کنی و بهش زمانبندی ارسال بدی تا بفرسته.
قیمتش ماهانه فقط 5000 تومانه.اگه دو ماه بخری میتونی همیشه رایگان استفاده کنی.
تو میتونی اول با نسخه آزمایشی تست کنی که کار میکنه و وقتی مطمئن شدی ، بخری.
برای دانلود نسخه آزمایشی به وبلاگم بیا. ورژن 2 منتشر شد.
اگه وبلاگ حذف شده بود به این آدرس برو :
www.mihanautopost.fablogs.ir
اگه سوالی یا مشکلی داشتی بهم ایمیل بزن.
فعلا خدانگهدار!
سارا شکیبا
یکشنبه 13 مهر 1393 08:56 ب.ظ
سلام وبلاگت قشنگه!

من بازی های آندروید زیادی توی وبلاگم گذاشتم

حتما بیا دانلود کن و نظر برام بذار!

ممنون
ان پک
سه شنبه 8 مهر 1393 02:58 ب.ظ
ان پک تولید و عرضه کننده مستقم محصولات تبلیغاتی (نمایشگاهی و فروشگاهی) ساک فروشگاهی (دسته پانچی , دسته بنددار) جهت مشاهده محصولات + دریافت لیست قیمت به سایت مراجعه نمایید | http://Npack.ir
علی محمد علیزاده
یکشنبه 9 شهریور 1393 06:22 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خیلی عالیه.
فقط یه ایراد کوچیک داره و اونم اینه که قالبش زیاد جذاب نیست.
باید بدونین که مهم ترین عامل جذب بازدید کننده قالب خوب هستش
من از قالب های این سایت استفاده میکنم و همه قالب هاش عالی هستند
در هر موضوعی هم قالبی رو داره اگه ازش استفاده کنی خیلی پیشرفت میکنی.
http://parslon.com/?user=296
یا علی.
زیمابی
شنبه 1 شهریور 1393 10:34 ق.ظ
جذاب ترین فروشگاه اینترنتی

زیمابی - سایت انتخاب و خرید جدیدترین کالاهای دیجیتالی به همراه ارائه محتوای تخصصی بصورت ویدئویی و مرجع نقد و بررسی کامل کالا جهت خدمت رسانی به مشتریان اینترنتی

صفحه نخست : www.ZIMABI.com
شبکه ویدئوها : www.zimabi.com/videos
تبادل نظر کاربران : www.zimabi.com/blog
دانلود های رایگان : www.zimabi.com/download
خبرگزاری برندها و تکنولوژی : www.zimabi.com/news
پاپ من
یکشنبه 19 مرداد 1393 12:18 ق.ظ
سلام دوست عزیز!

یک پیشنهاد عالی برای کسب در آمد از وبلاگتون

سیستم کسب درآمد پاپ من

ثبت شده در ستاد ساماندهی

نرخ هر آی پی = از 60 تا 150 ریال

پاپ آپ اول = 30 ریال و دومی 30 ریال

تسویه حساب منظم و روزانه

اول از طریق لینک زیر ثبت نام کنید

بعد از ثبت نام وبسایت خودتون رو ثبت کنید

بعد یک کد در قالب وبلاگتون قرار میدید

بعد به ازای هر بازدید کننده 60 تا 150 ریال دریافت میکنید

از طریق لینک زیر ثبت نام کرده و شروع به کسب درآمد کنید!

پرداخت منظم و شمارش بالا از مزیت های سایت ماست

کافی است امتحان کنید!

مطمئنم خوشتون میاد و راضی خواهید بود!


لینک ثبت نام :
http://popman.ir/user/signup/ref:437

منتظرما!

قلم لاک طراحی ناخن
پنجشنبه 16 مرداد 1393 08:24 ب.ظ
سلام مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود . خوشحال میشم منو با نام ""نمایندگی قلم لاک طراحی ناخن هات دیزاین"" و آدرس http://buyhotdesign.ninipage.com/ لینک کنی . بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
وبلاگتون عالیه
یکشنبه 5 مرداد 1393 02:20 ب.ظ
سلام وبلاگتون عالیه.
همه مطالبش رو خوندم.
لطفا شما هم به وبلاگ من بیاین و هر چند تا میتونین نظر بذارین
چشم به راهت هستم.
وبلاگتون عالیه.
چهارشنبه 1 مرداد 1393 01:13 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
وبلاگتون عالیه.
سه شنبه 31 تیر 1393 05:27 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
وبلاگتون عالیه.
یکشنبه 29 تیر 1393 09:52 ق.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
وبلاگتون عالیه.
شنبه 28 تیر 1393 01:30 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
وبلاگتون عالیه.
جمعه 27 تیر 1393 02:59 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
وبلاگتون عالیه.
پنجشنبه 26 تیر 1393 05:23 ب.ظ
سلام وبلاگتون خیلی خیلی خلی عالیه.
همه مطالبشو خوندم
لطفا به وبلاگ منم سری بزنین و هر چند تا میتونین نظر بذارین منتظرتون هستم یا علی خدانگهدار
نایسر دایسر
چهارشنبه 25 تیر 1393 04:49 ب.ظ
سلام وبلاگ خیلی خوبی داری من همیشه بهت سر میزنم دوست داشتی بیا با هم تبادل لینک کنیم . با حضورت خوشحالمون کن| http://nicerdicer-plus.blogsky.com
درآمد بسیار بسیار زیاد
چهارشنبه 25 تیر 1393 01:57 ب.ظ

سلام وبلاگتون خیلی خیلی خیلی عالیه.
همه مطالبش رو خوندم
لطفا به سایت منم یه سری بزن مطمئن مطمئن باش که اگه
ازش درست استفاده کنی میتونی به درامد هنگفتی برسی.
سایت من اولین سایت خرید و فروش فایل در ایرانه که 2 ساله فعالیت مستمر داره
و تمام پرداختی هاش هم به موقع انجام شده.هدف سایت درآمد زایی برای شما کاربران عزیز هست.
نحوه کار اینطوری هستش که شما در سایت عضو میشین و هر فایل کامپیوتری
(عکس،پروژه دانشگاهی،ایبوک،مقاله و ... ) رو آپلود می کنین و میفروشین.
مثلا خیلی از کاربرها تنها از فروش یک فایل چند صدهزارتومن درآمد داشتن.
الان هم بزرگترین بازار آنلاین خرید و فروش آنلاین هستیم با بیش از 11 هزار کاربر و بیش از 5 هزار محصول.
به شما هم گفتم تا شما از از خدمات ما سودی ببرید و بتونید خرج اینترنت و دانشگاه و کلاس و ... رو در بیارید.
منتظرتون هستم حتما بیاین و عضو بشین و مطمئن باشید که پشیمون نمیشید.
یا حق
نایسر دایسر
سه شنبه 24 تیر 1393 02:06 ب.ظ
سلام وبلاگ خیلی خوبی داری من همیشه بهت سر میزنم دوست داشتی بیا با هم تبادل لینک کنیم . با حضورت خوشحالمون کن| http://nicerdicer-plus.blogsky.com
دانلود آهنگ جدید
دوشنبه 9 تیر 1393 12:39 ق.ظ
سلام.خوبی.مطالبت خیلی خوبه. تبادل لینک میکنی؟اگه جوابت مثبته لطفا منو لینک و بیا خبر بده تا لینکت کنم عنوان : دانلود آهنگ جدید ادرس وبلاگ:http://www.idvb.ir منتظرتم
ارسال ایمیل تبلیغاتی
شنبه 31 خرداد 1393 10:43 ب.ظ
سلام مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود . خوشحال میشم منو با نام ""ارسال ایمیل تبلیغاتی"" و آدرس http://email3.ir لینک کنی . بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
ثبت وبلاگ
چهارشنبه 21 خرداد 1393 08:36 ب.ظ
دارم آرشیو وبلاگ های خوب و جذاب رو جمع می کنم یه سر بهم بزن وبلاگت رو ثبت کن صفحه ای که ساختم بازدید بالایی داره- لینک جدید اضافه شد
ثبت وبلاگ
یکشنبه 11 خرداد 1393 09:08 ب.ظ
دارم آرشیو وبلاگ های خوب و جذاب رو جمع می کنم یه سر بهم بزن وبلاگت رو ثبت کن صفحه ای که ساختم بازدید بالایی داره
مسابقه چراغ خواب شلمن
شنبه 10 خرداد 1393 12:28 ق.ظ
وبلاگ خوب و پر محتوایی داری، معلومه واسش وقت گذاشتی خوشحال میشم با هم تبادل لینک کنیم . با تبادل لینک با ما هم تو مسابقه شرکت داده میشید و هم میتونید برنده چراغ خواب لاک پشتی شلمن بشید - .در ضمن برنده قرعه کشی خردکن نایسردایسر پلاس هم مشخص شد.بشتابید تا برنده این مسابقه شما باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
درباره وبلاگ
مشاوره و رواندرمانی
مشاوره ازدواج
زوج درمانی و خانواده درمانی
مشاوره و رواندرمانی کودک و نوجوان
مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته
اجرا و تفسیر آزمونهای روانشناختی و شخصیت
سنجش هوش و استعداد کودکان
یرگزاری دوره های آموزشی
مشاوره ترک اعتیاد و سوء مصرف مواد
روانشناسی ورزش
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
نظر سنجی
» به نظر شما در کشور ما جامعه پزشکی (به طور کلی) از نظر اخلاق حرفه ای در چه وضعیتی قرار دارند؟پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :